Popularne ligi

Inne ligi

NAJWAŻNIEJSZE CELE I CELE Alcaraz vs Djokovic (finał Cincinnati Open)

(Finał Cincinnati Open) Podobnie jak ich poprzednie starcia, niedawne starcie pomiędzy Alcarazem i Djokoviciem w finale Cincinnati Open charakteryzowało się intensywnym starciem. Podobnie jak ich poprzednie mecze, ostatnie spotkanie obu tenisistów pokazało pasjonującą walkę, która toczyła się przez prawie cztery godziny gry.
Harry Siuu
Przez: Harry Siuu

Obejrzyj pełne skróty Alcaraz vs Djokovic (finał Cincinnati Open)

Pierwszy set był świadkiem młodzieńczego wigoru Alcaraza, który pokonał Djokovicia z wynikiem 7:5 po intensywnej walce trwającej godzinę i minutę.

Można było się spodziewać, że ta przewaga popchnie Alcaraz do kolejnego zwycięstwa w drugim secie z Djokoviciem. W drugim secie, często określanym jako „Mini Nadal”, było kilka przypadków, w których miał okazję „zmiażdżyć” przeciwnika. Jednak hiszpański geniusz tenisa ostatecznie pozwolił Djokovicowi wciągnąć go do serii tie-breaków.

Dla Djokovicia tie-breaki zawsze były sceną do pokazania jego waleczności. Serbski mistrz tenisa wykazał się wyjątkowym opanowaniem, pokonując przeciwnika 9:7 w tie-breaku drugiego seta.

Przechodząc do trzeciego seta, Djokovic i Alcaraz nadal prezentowali wyrównany i zaciekły mecz. Djokovic miał wiele okazji do zdobycia punktów meczowych, ale wielokrotnie zawodził. W odpowiedzi Alcaraz konsekwentnie zmniejszał wynik, prowadząc do ekscytującej serii zaciętych tie-breaków.

W tie-breakach Djokovic po raz kolejny potwierdził swoją dominację. Triumfował nad swoim przeciwnikiem wynikiem 7-4, kończąc finał Cincinnati Open po zaciętej walce trwającej 3 godziny i 50 minut, obejmującej trzy zacięte sety.

Alcaraz 7-5, (7)6-7, (4)6-7 Djokovic