Popularne ligi

Inne ligi

Toulouse denerwuje Liverpool, gdy w ostatniej chwili wykluczono uderzenie Quansaha

W końcowych momentach meczu potencjalny wyrównacz Jarella Quansaha nie został uznany przez sędziego. Decyzja została podjęta po ustaleniu, że Alexis Mac Allister trzymał piłkę w rękach podczas przygotowań do okazji do zdobycia bramki.
Anna Ciao
Przez: Anna Ciao

W decydujących momentach doliczonego czasu gry Jarell Quansah, obiecującemu absolwentowi akademii, został pozbawiony potencjalnego pierwszego gola przez system VAR. Do incydentu doszło, gdy Liverpool poniósł porażkę w Tuluzie i stracił szansę na zapewnienie sobie awansu do fazy pucharowej Ligi Europy.

Zastępując niezdrowego kapitana Virgila van Dijka, 20-letni Quansah zdołał wbić piłkę do siatki w 97. minucie, co uratowałoby Liverpoolowi niezasłużony punkt w południowej Francji. Jednak VAR interweniował, ostrzegając sędziego Georgiego Kabakowa o możliwym zagraniu ręką przez Alexisa Mac Allistera, gdy piłka odbiła się od jego klatki piersiowej podczas przygotowań. Kontrowersyjnie, na podstawie tej decyzji, bramka nie została uznana.

Nawet w przypadku remisu trudno byłoby przeoczyć indywidualne błędy i brak spójności, jakie wykazała drużyna Liverpoolu, która dokonała dziewięciu zmian w porównaniu z poprzednim meczem.

Toulouse, który przed tym meczem wygrał tylko trzy mecze, dwa tygodnie wcześniej poniósł ciężką porażkę 5:1 na Anfield. Grając jednak na własnej murawie, postawili przed Liverpoolem zupełnie inne wyzwanie. Toulouse wykorzystał niezorganizowaną obronę Liverpoolu.

Pomimo tego, że Liverpool nadal znajduje się na szczycie swojej grupy, przewaga Liverpoolu spadła do dwóch punktów. Choć do rozegrania pozostało jeszcze dwóch słabszych przeciwników, ten mecz był 450. meczem Jürgena Kloppa na prowadzeniu i nie zapadł w pamięć, ponieważ Liverpool poniósł pierwszą w tym sezonie europejską porażkę.

Występ Liverpoolu na boisku był rozczarowujący, a Liverpool zapłacił cenę za błędy w obronie. Pierwszy gol dla Toulouse padł po wahaniu się Kostasa Tsimikasa przy posiadaniu piłki. Następnie w drugiej połowie Liverpool stracił jeszcze dwa gole, wykazując się niechlujstwem w obronie.

Liverpoolowi udało się odzyskać jedną bramkę po samobójczej bramce Cristiana Cásseresa i wynik był 2-1. Ich nadzieje szybko jednak zostały rozwiane, gdy niecałe trzy minuty później stracili kolejnego gola. Dopiero w 89. minucie zmiennik Diogo Jota stworzył dramatyczny moment.

Jürgen Klopp potwierdził słaby występ, stwierdzając, że Toulouse strzelił pięć goli, z czego dwa zostały nieuznane, a ogólny występ nie był na równi.

„W pełni zasłużyliśmy na porażkę, ponieważ wygrali prawie wszystkie decydujące bitwy. Mieliśmy zbyt wiele sytuacji, w których powinniśmy zdobyć piłkę, ale tak się nie stało. Jeśli chodzi o obronę, to po prostu nie było wystarczająco dobre.

Liverpool rozpoczął mecz obiecująco, gdy Joe Gomez był bliski zdobycia swojego pierwszego gola dla klubu, trafiając w poprzeczkę głową po dośrodkowaniu Cody’ego Gakpo. Luis Díaz pokazał swoje umiejętności, sprawiając problemy Mikkelowi Deslerowi i zdobywając rzut wolny. Powalenie po dośrodkowaniu Gomeza spowodowało, że wolej Alexisa Mac Allistera został odbity, a strzał Bena Doaka obronił Guillaume Restes.

Jednak Toulouse wydał ostrzeżenie, którego Liverpool nie posłuchał, gdy Gabriel Suazo odbił dośrodkowanie Niklasa Schmidta obok dalekiego słupka. W 36. minucie Kostas Tsimikas popełnił niechlujny błąd przy posiadaniu piłki i został wytrącony z piłki przez Donnuma, który wbiegł w pole karne i odbitym strzałem od nogi Quansaha pokonał bramkarza Caoimhina Kellehera.

Pomocnik Liverpoolu Wataru Endo, który został już upomniany, miał szczęście uniknąć kary za atak na Cásseresa. Nie miał jednak tyle szczęścia, jeśli chodzi o zmiany w przerwie. Zarówno Endo, jak i Tsimikasa zastąpili odpowiednio Dominik Szoboszlai i Trent Alexander-Arnold. Dodatkowo Mohamed Salah wszedł za nieszczęsnego Bena Doaka.

Po tym, jak Trent Alexander-Arnold został wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych, a Joe Gomez przeszedł na lewy obrońca, Toulouse szybko zidentyfikował przestrzeń za Alexandrem-Arnoldem i ją wykorzystał. Gabriel Suazo rzucił się do przodu, wcinając Jarella Quansaha i oddał strzał obok dalekiego słupka. Uwydatniło to wrażliwość nowego ustawienia defensywy Liverpoolu i potrzebę szybkiego zajęcia się problemami w defensywie.

W 58. minucie zagranie Dallingi zaniepokoiło Joëla Matipa. Gdy Díaz stracił piłkę na lewym skrzydle, Dallinga pobiegł za obronę i pierwszym kontaktem przejął dośrodkowanie Suazo. Następnie po drugim kontakcie oddał strzał obok Kellehera, powiększając prowadzenie Toulouse.

Liverpoolowi udało się zdobyć bramkę w 74. minucie, choć szczęśliwie. Główka Joe Gomeza w kierunku dalekiego słupka została niechcący umieszczona we własnej siatce przez Cásseresa.

Szczęście Liverpoolu było jednak krótkotrwałe, ponieważ Frank Magri szybko wykorzystał dośrodkowanie Suazo i przywrócił Toulouse dwubramkową przewagę. Pomimo imponującego biegu i strzału Diogo Joty, który zapewnił Jarellowi Quansahowi potencjalną bramkę, zastosowanie technologii pozbawiło młodego środkowego obrońcę chwili w centrum uwagi.