Popularne ligi

Inne ligi

Ostateczny wynik Chelsea vs Nottingham, wynik (Premier League): Nie udaje się wykorzenić lasu

Ostateczny wynik Chelsea vs Nottingham (Premier League): Raheem Sterling i Taiwo Awoniyi strzelili po golu, gdy Chelsea i Nottingham Forest zremisowały 2:2 na Stamford Bridge.
Leey
Przez: Leey

Najciekawsze mecze Chelsea - Nottingham

Nottingham Forest doprowadził Chelsea do remisu 2:2 na Stamford Bridge, zapewniając utrzymanie trzypunktowej poduszki nad strefą spadkową. Forest objął prowadzenie w pierwszej połowie, kiedy Awoniyi wykorzystał błąd bramkarza Chelsea, Edouarda Mendy'ego, kierując piłkę do siatki.

Jednak Chelsea powróciła w drugiej połowie, prowadzona przez Raheema Sterlinga, który strzelił dwa gole w ciągu siedmiu minut, dając swojej drużynie prowadzenie. Niemniej jednak przewaga Chelsea była krótkotrwała, ponieważ Awoniyi po raz kolejny trafił do bramki głową w 62. minucie, wyrównując wynik.

Podsumowanie meczu Chelsea z Nottingham

Po ostatecznym zakończeniu passy 10 meczów bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach zwycięstwem nad AFC Bournemouth w poprzednim występie, Chelsea miała nadzieję na kontynuację zmiany. Jednak Taiwo Awoniyi, który był w doskonałej formie, miał inne plany. Strzelił głową po idealnie dośrodkowaniu Renana Lodiego, dając Nottingham Forest prowadzenie już po 13 minutach. Był to trzeci gol Awoniyi w ostatnich dwóch meczach. Gol był chwilą, o której mógł zapomnieć Édouard Mendy, ponieważ nie trafił w uderzenie i pozwolił Awoniyiemu na łatwe uderzenie głową.

Reakcja Chelsea na pozostawanie w tyle była mało inspirująca i nijakie, odzwierciedlając ich rozczarowujący sezon. Najlepszą okazję dla The Blues w pierwszej połowie miał João Félix, wypożyczony z Atlético Madryt, który tuż przed przerwą skierował piłkę do wdzięcznych rąk Keylora Navasa.

Jednak cokolwiek Frank Lampard powiedział w przerwie, zdawało się obudzić gospodarzy, a Raheem Sterling wyrównał zaledwie sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy. Sterling w swoim charakterystycznym stylu dostosował swój bieg, by przyjąć podanie Trevora Chalobaha i oddał odbity strzał w dach siatki. Rozpęd zmienił się całkowicie na korzyść Sterlinga, który strzelił swojego drugiego gola w meczu, podkręcając idealne wykończenie w najdalszym rogu, pozostawiając Navasa bez szans, na krótko przed godziną. Nottingham Forest, w nieoczekiwanym zwrocie akcji, przygotowali własną odpowiedź, gdy Awoniyi strzelił swojego drugiego gola w meczu, powtarzając swój występ przeciwko Southampton w poprzednim meczu, z kolejnym uderzeniem głową w 62. minucie.

Gra toczyła się dalej, a Lodi i Sterling grozili znalezieniem zwycięzcy dla swoich drużyn. Jednak ostatecznie Chelsea i Forest musiały zadowolić się po jednym punkcie, pozostawiając drużynę Steve'a Coopera zaledwie trzy punkty od strefy spadkowej. Tymczasem nadzieje Chelsea na zajęcie miejsca w górnej połowie tabeli Premier League po raz pierwszy od sezonu 1995/96 zawiodły.

Flashscore Zawodnik meczu: Raheem Sterling (Chelsea)