Popularne ligi

Inne ligi

Końcowy wynik Malta vs Włochy, wynik (kwalifikacje do Euro): trudny mecz dla Włoch

Malta vs Włochy końcowy wynik, wynik (Euro Qualification): Włochy zdominowały mecz, ale nadal musiały ciężko pracować, aby wygrać 2:0 z Maltą.
Leey
Przez: Leey

Obecni mistrzowie Europy, Włochy, zapewniły sobie pierwsze zwycięstwo w eliminacjach Euro 2024, pokonując zaciekle 2:0 Maltę w Ta' Qali. Odbili się od rozczarowania z Anglią w Neapolu i przedłużyli swój niepokonany rekord H2H przeciwko Falcons do dziewięciu meczów.

Najciekawsze mecze Malty z Włochami

Pierwszy celny strzał Malty, który w czwartkowy wieczór zakończył się przegraną 2:1 z Macedonią Północną, padł dopiero w 80. Proces kwalifikacji Euro. Alexander Satariano został ustawiony po wspaniałym dośrodkowaniu nad górną krawędzią zaledwie pięć minut później, a napastnik popchnął Gianluigiego Donnarummę do szybkiego zatrzymania z bliskiej odległości.

Włochy zaczęły wchodzić do meczu po tej wczesnej pobudce, a strzał Alessio Romagnoli z dystansu na kwadrans został odbity od poprzeczki na rzut rożny. Po staraniach Włochy odniosły zwycięstwo 2:0 po golach Reteguiego i Pessiny.

Podsumowanie meczu Malty z Włochami

Mateo Retegui głową skierował piłkę ze stałego fragmentu gry, dając Azzurri prowadzenie. Malta nadal sprawiała zaskakującą liczbę problemów, mimo że była w tyle i na początku marca była sklasyfikowana przez FIFA o 159 miejsc niżej niż Włochy. Gdy zbliżało się pół godziny, Włochy wiedziały, że muszą strzelić drugiego gola, aby dać sobie chwilę wytchnienia. Obrońcy tytułu mistrzów Europy osiągnęli właśnie to, gdy podanie przeleciało nad bramką i pozornie odbiło się od Matteo Pessiny. Chociaż wątpliwy panel bramkowy ostatecznie obwiniłby Matthew Guillaumiera OG za decydujące uderzenie Włochów, on świętował z całym należytym zapałem.

Włochy nie dodadzą więcej zawodników przed przerwą, jednocześnie desperacko próbując uniknąć błędów, które uniemożliwiły im pomyślną obronę pierwszego mistrzostwa Europy na Euro 1972. Azzurri byli prawie pewni zwycięstwa, ponieważ żadna z drużyn nie stworzyła wielu okazji w drugiej połowie. Jednak na nieco ponad 20 minut przed końcem Guillaumier niewiele brakowało, by odrobić stratę, gdy z bliskiej odległości uderzył tuż nad poprzeczką.

Gianluca Scamacca, rezerwowy, był bliski przypieczętowania zwycięstwa krótko po tym, jak prawie spudłował, kiedy Henry Bonello jedną ręką obronił kopnięcie znad głowy z rzutu rożnego. Jednak Azzurri byli w stanie pomyślnie przejść przez końcową fazę gry i wygrać, przesuwając ich na drugie miejsce za niepokonaną Anglią. Natomiast Malta pozostaje na dole grupy C i wygrała tylko dwa razy w 52 meczach eliminacyjnych Euro w tym stuleciu.

Flashscore Zawodnik meczu: Emerson Palmieri (Włochy)