Popularne ligi

Inne ligi

Ostateczny wynik Oxford United vs Arsenal, wynik (Puchar Anglii): Kanonierzy eksplodowali w 13 minut

Oxford United vs Arsenal końcowy wynik, wynik (3. runda Pucharu Anglii): Arsenal łatwo wygrał 3:0 z niższym Oxfordem United w trzeciej rundzie Pucharu Anglii i awansował do następnej rundy.
Leey
Przez: Leey

Najciekawsze mecze Oxford United - Arsenal

Ostatni mecz trzeciej rundy Pucharu Anglii pomiędzy Oxford United a Arsenalem zakończył się wynikiem 3:0 dla Kanonierów, którzy potrzebowali późnej gry z 13 wybuchowymi minutami, aby zdobyć trzy bramki. Ten wynik pomaga Arsenalowi awansować do czwartej rundy, w której zmierzy się z Manchesterem City.

Podsumowanie meczu Oxford United z Arsenalem

Oxford United to drużyna grająca w angielskiej 3. lidze, więc nie są w tej chwili równorzędnym przeciwnikiem dla Arsenalu. Trener Arteta postawił swoją drużynę rezerwową na głównym kopnięciu, zachowując tylko atakujące trio Saka, Martinelli i Nketiah. Dzięki temu Kanonierzy wciąż są doceniani za siłę punktową.

Elneny miał wiodącą bramkę dla Arsenalu

W pierwszych 45 minutach Oxford dobrze kontrolował siłę rywala aktywną grą w obronie, gotowy do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. Dzięki temu mieli równe szanse z gigantami z północnego Londynu, a szans nie stworzyli. Jednak luka w klasie została wykorzystana przez Arsenal w drugiej połowie.

W ciągu zaledwie 13 minut w połowie drugiej połowy, od 63. do 76. minuty, londyńska drużyna zdobyła trzy bramki do bramki przeciwnika. Mohamed Elneny dobiegł do mety po rzucie wolnym kolegi z drużyny, zanim Nketiah strzelił dwa gole w ciągu sześciu minut dzięki swoim znakomitym dryblingom. Przy drugim golu również minął bramkarza, zanim strzelił gola.

Trzeciego gola dla Arsenalu zdobył Nketiah

Dzięki dwóm Nketiaha i bramce Elneny'ego Arsenal z łatwością awansował do trzeciej rundy Pucharu Anglii. Jednak ich przeciwnikiem w czwartej rundzie będzie Manchester City, który jest obecnie uważany za najsilniejszą drużynę w Anglii. Ten mecz odbędzie się 28 stycznia.