Hjem
Fodbold
Forudsigelser
Stillinger
Kampe
Live resultater
Resultater
Basketball
Amerikansk Fodbold
Tennis
Esport
Artikler
Fodbold
Kampplaner
Kamp Forhåndsvisninger
Live Kampe
Højdepunkter
Transfer
Meninger
Sexede Piger
Indsigter
Viden
Basketball
Basketball Forhåndsvisninger
Basketball Stillinger
Basketball Kampprogram
Basketball Resultater
Tennis
Tennis Forhåndsvisning
Tennis Højdepunkter
Esport
Oddsændringer
Premium Tips
Log ind
Sprog:
Danmark
English
Deutsch
España
Français
Portugal
Italiano
Русский
Polska
Danmark
Suomi
Sverige
ایران
대한민국
日本
Indonesia
ไทย
Tiếng Việt
中国
भारत
বাংলা
عربي
Mere
Køb tip
1x2
O/U 2.5
BTTS
AH
Odds
Livescore
Identificere
Standings
Resultater
Kampplan
Kvik-Betimate
Fodboldkampe
Fodboldkampe i dag
Fodboldkampe i morgen
Fodboldkampe i weekenden
Fodboldkampe i går
Livescore
Statistik
Antal kampe
159
Gennemsnitlig point
4.7
Tipning
5616
Premiumodds
5
Vindende odds
75%
Thank you for rating
Rate Betimate's Tips
Livescore Leagues
England
(26)
FA Cup
(1)
Premier League
(10)
Championship
(2)
League 1
(1)
League 2
(1)
National League
National League North
National League South
Premier League 2
(2)
Championship Women
Development League 2
(2)
FA Cup Women
FA Trophy
FA Vase
Isthmian Cup
Isthmian Division One South
Northern League Challenge Cup
Northern League Division One
Northern Premier League
Reserve Matches
Ryman Premier Division
Southern Premier League Central
Southern Premier League South
Super League Women
(6)
U21 Premier League Cup
(1)
Northern Ireland Championship
Northern Ireland Championship Women
Northern Ireland Cup
Northern Ireland Play-Offs
Northern Ireland Premier
Northern Ireland Premier Intermediate League
Northern Ireland Premier League Women
Northern Ireland Reserve League
UK Friendlies
UEFA Champions League
(1)
UEFA Europa League
(1)
USA
(765)
MLS
(14)
UPSL
MLS is Back Tournament
MLS Next Pro League
(59)
NISA
(4)
NPSL
(194)
NWSL Women
(7)
US Open Cup
(8)
USL Championship
(47)
USL League One
(5)
USL League One Cup
USL League Two
(370)
USL W-League Women
(56)
World Club Friendlies
(1)
Spanien
(130)
Primera Liga
(3)
Segunda
(11)
Tercera Group 1
(4)
Tercera Group 2
(4)
Tercera Group 3
(4)
Tercera Group 4
(4)
Tercera Group 5
(4)
Tercera Group 6
(4)
Tercera Group 7
(4)
Tercera Group 8
(4)
Tercera Group 9
(4)
Tercera Group 10
(4)
Tercera Group 11
(4)
Tercera Group 12
(4)
Tercera Group 13
(4)
Tercera Group 14
(4)
Tercera Group 15
(4)
Tercera Group 16
(8)
Tercera Group 17
(4)
Tercera Group 18
(4)
Youth League
(2)
Copa De La Reina
(1)
Kings League - 40 mins play
Primera Division RFEF Group 1
(10)
Primera Division RFEF Group 2
(10)
Primera Federacion Women
Primera Women
(7)
Queens League - 40 mins play
Regional Cup
Regional League
Segunda Division RFEF Group 1
Segunda Division RFEF Group 2
Segunda Division RFEF Group 3
Segunda Division RFEF Group 4
Segunda Division RFEF Group 5
Segunda Division RFEF Play-Offs
(10)
Segunda Federacion Women
Tercera Federacion Women
Tyskland
(199)
Bundesliga I
(9)
Bundesliga II
(9)
DFB Pokal
(1)
3.Liga
(10)
Regionalliga Bayern
(8)
Regionalliga North
(9)
Regionalliga North East
(9)
Regionalliga South West
(9)
Regionalliga West
(9)
Oberliga Baden-Wuerttemberg
(9)
Oberliga Bayern North
(9)
Oberliga Bayern South
(9)
Oberliga Bremen
Oberliga Hamburg
(9)
Oberliga Hessen
(9)
Oberliga Mittelrhein
(7)
Oberliga Niederrhein
(1)
Oberliga Niedersachsen
(8)
Oberliga NOFV Nord
(7)
Oberliga NOFV Sud
(8)
Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
(10)
Oberliga Schleswig-Holstein
(8)
Oberliga Westfalen
(9)
Berlin-Liga
Bundesliga II Play-Offs
Bundesliga II Women
(7)
Bundesliga Play-Offs
Bundesliga U19
(2)
Bundesliga Women
(6)
DFB Pokal Women
Landesliga
Landesliga Bayern Sudost
Landespokal
(1)
Regionalliga Play-Offs
U19 Cup
(1)
Verbandsliga
(6)
Italien
(37)
Serie A
(10)
Serie B
(1)
Serie C Group A
Serie C Group B
Serie C Group C
Campionato Nazionale
Campionato Primavera 1
(9)
Campionato Primavera 2
Serie D
(2)
Coppa Italia
Coppa Italia Women
(1)
Campionato Primavera 3
Campionato Primavera 4
Serie A Women
(4)
Serie B Play-Offs
(1)
Serie B Women
Serie C Play-Offs
(5)
Serie C Super Cup
(1)
Serie D Cup
(2)
Serie D Play-Offs
(1)
U19 League Women
Frankrig
(33)
Ligue 1
(9)
Ligue 2
(10)
National
(9)
National 2
National 3
Cup
(1)
Cup Women
Division 2 Women
Ligue 2 Play-Offs
U19 Cup
U19 League
(4)
U19 League Women
Division 1 Women
Holland
(26)
Eredivisie
(9)
Eerste Divisie
Cup
Holland Eredivisie Play-Offs
Cup Women
(1)
Derde Divisie
Eredivisie Play-Offs
(3)
Eredivisie Women
Tweede Divisie
(9)
U21 League
(4)
Skotland
(17)
Premiership
(6)
Championship
League One
League Two
FA Cup
(1)
Championship Play-Offs
(1)
Highland League
League One Play-Offs
(1)
League Two Play-Offs
(1)
Lowland League
Premier League Women
(6)
Premiership Play-Offs
(1)
Reserve Cup
Reserve League
Women FA Cup
Australiens A-League
(2)
J-League
(10)
Japan J2-League
(10)
Danmarks Superligaen
(3)
Israel Premier League
(4)
Colombia Primera A
(4)
Colombia Primera B
Lebanon League
(3)
E-sport
(191)
Esoccer Adriatic League - 10 mins play
(19)
Esoccer Battle - 8 mins play
(4)
Esoccer GT Leagues – 12 mins play
(168)
Andre ligaer
Albanien
(3)
Championship
(2)
Cup
First Division
Play-offs
(1)
Algeriet
(32)
Cup
Cup Women
D1 Championship Women
(1)
Division 1
(8)
Division 2
(16)
Elite Championship Women
U21 Cup
U21 Division 1
(7)
U21 Division 2
Andorra
(7)
Cup
(1)
Premier Division
(5)
Second Division
(1)
Angola
(7)
Girabola
(7)
Antigua og Barbuda
Antigua & Barbuda Premier Division
Argentina
(97)
Superliga
Nacional B
(20)
Primera B Metropolitana
(11)
Primera C Metropolitana
(12)
Reserve League
(12)
Cup
(5)
Torneo A
(18)
Championship Women
(1)
Copa de la Liga Profesional
Copa Federal Women
Liga Profesional
(14)
Liga Profesional Reserves
(4)
Primera B Women
Regional Cup
Regional League
Torneo Promocional Amateur
Torneo Regional Amateur
Youth League
Armenien
(8)
First League
(7)
Premier League
(1)
Armenian Cup
Aruba
Division Di Honor
Australien
(172)
A-League
(2)
A-League Women
Capital Territory NPL2
(4)
Capital Territory Premier League
(4)
Capital Territory Premier League Women
(3)
Capital Territory U23 League
(4)
Darwin Premier League
(1)
FFA Cup Qualifying
New South Wales League 1
(8)
New South Wales League 2
(6)
New South Wales NPL Women
(5)
New South Wales Premier League
(8)
New South Wales U20 League
(5)
Northern NSW Premier League
(6)
Northern NSW Premier League Women
Northern NSW Reserves League
NPL Queensland
(6)
NPL Queensland U23
(5)
NPL Queensland Women
(5)
NPL Victoria
(7)
NPL Victoria U23
(7)
NPL Victoria Women
(6)
NSW League 1 U20
(7)
Queensland PL 2 U23
Queensland PL U23
(6)
Queensland Premier League
(6)
Queensland Premier League 2
(6)
Queensland Premier League 3
(2)
Queensland Premier League 4
Queensland Premier League Women
(3)
SA Premier League Reserves
(5)
SA Premier League Women
(5)
SA Premier League Women Reserves
(3)
South Australia Premier League
(6)
South Australia State League 1
(6)
South Australia State League Reserves
Sunday League Premier Division
Sunday League Premier Division Reserve
Tasmania Championship
Tasmania Championship Women
Tasmania NPL U21 League
Tasmania Premier League
(1)
Tasmania South Division 1
Tasmania Super League Women
Victoria PL 1 U23
(4)
Victoria Premier League 1
(7)
Victoria Premier League 2
(6)
Victoria State League 1
(1)
Victoria State League 1 Reserves
Victoria State League 2
Victoria State League 2 Reserves
WA Premier League Women
WA Premier League Women U21
WA State League 1 Reserves
WA State League Reserves Cup
Western Australia Premier League
(6)
Western Australia State League 1
Western Australia State League 2
Western Australia U20 League
Australian Matches
Østrig
(59)
Bundesliga
(6)
2. Liga
(8)
Regionalliga Ost
(8)
Landesliga
(15)
2. Landesliga
(1)
Amateur Cup
Bundesliga Play-Offs
Cup
Cup Women
League 1 Women
(5)
Regionalliga Mitte
(8)
Regionalliga Salzburg
Regionalliga Tirol
Regionalliga Vorarlberg
Regionalliga West
(8)
Austrian Matches
Aserbajdsjan
(11)
Cup
(1)
Division 1
(5)
Premier League
(5)
Bahrain
(6)
Division 2
Premier League
(6)
Youth Cup
Bangladesh
(5)
Championship League
Federation Cup
League Women
Premier League
(5)
Barbados
Premier League
Hviderusland
(18)
Cup
(1)
Division 1
(9)
Premier League
(8)
Premier League Women
Belgien
(9)
First Division A
(6)
First Division B
First Amateur Division
Reserve League
Cup
Cup Women
Division 1 Women
First Division B Play-Offs
Second Amateur Division ACFF
Second Amateur Division VFV A
Second Amateur Division VFV B
Super League Women
(3)
Bhutan
Premier League
Bolivia
(8)
Apertura
Clausura
(8)
Copa Simon Bolivar
Play-Offs
Bosnien-Hercegovina
(15)
1st League
(8)
2nd League
Cup
(1)
Cup Women
Premier Liga
(6)
Botswana
(5)
FA Cup
Premier League
(5)
Brasilien
(198)
Serie A
(10)
Serie B
(10)
Serie C
(10)
Campeonato Acreano
Campeonato Amapaense
Campeonato Brasileiro A2 Women
(8)
Campeonato Brasileiro A3 Women
Campeonato Carioca A2
(6)
Campeonato Carioca C
(2)
Campeonato Cearense B
Campeonato Gaucho 2
(8)
Campeonato Goiano 2
(4)
Campeonato Maranhense
(2)
Campeonato Mineiro 2
(6)
Campeonato Mineiro U20
Campeonato Paranaense 2
(5)
Campeonato Paulista A3
Campeonato Paulista A4
Campeonato Paulista U20
(39)
Campeonato Rondoniense
Campeonato Sul-Matogrossense
Campeonato U20 Women
(4)
Catarinense 2
(5)
Copa Nordeste
(2)
Copa Verde
Matches
(3)
Matches Women
Paulista Serie B
Paulista Women
(5)
Serie A U20
(4)
Serie A Women
(6)
Serie A1 Women
(2)
Serie D
(32)
U20 Cup
U20 League
(8)
Copa do Brasil
(16)
Women’s Friendly
(1)
Bulgarien
(15)
First League
(6)
Amateur Cup
Cup
Play-Offs
Premier League Women
Second League
(9)
Third League
U19 League
Burkina Faso
(1)
Cup
League
(1)
Burundi
Cup
Premier League
Cambodja
Cup
Premier League
Cameroun
Elite One
League Women
Canada
(8)
Premier League
(4)
Championships
(4)
League 1 British Columbia
League1 Ontario
League1 Quebec
League2 Ontario
Chile
(29)
Primera Division
(8)
Primera B
(8)
Segunda
(7)
Tercera
Cup
Primera Division Women
(6)
U21 League
Kina
(45)
Division 1
(8)
Division 2
(10)
Super League
(6)
FA Cup
(15)
Super League Women
(6)
Colombia
(13)
Primera A
(4)
Primera B
Cup
(2)
Liga Femenina
(7)
Play-Offs
Regional League
U19 Championship
Congo-Brazzaville
(7)
Congo Premier League
(7)
Costa Rica
(7)
Primera Division
(1)
Primera Division Women
(5)
Segunda
(1)
Elfenbenskysten
(8)
Ivory Coast Cup
Ivory Coast Premier Division
(8)
Kroatien
(20)
Cup
(1)
1.HNL Play-Offs
1.NL
(6)
2.NL
(8)
3.NL
First League Women
HNL
(5)
Regional Cup
U19 Cup
U19 League
Cypern
(1)
Division 1
Division 2
Cup
(1)
Cup Women
Division 3
Tjekkiet
(56)
First League
(6)
2. Liga
(8)
3. Ligy
(25)
4. Ligy
Youth League
(8)
Division 1 Women
(4)
Czech First League Play-Offs
(2)
5 Ligy
(2)
Cup
(1)
Women Div 1
Danmark
(80)
Superligaen
(3)
Division 1
(6)
Cup
U19 League
Danish Womens Elitedivisionen
Cup Women
(1)
Danmarksserien Promotion
(35)
Danmarksserien Relegation
(20)
Division 2
(6)
Division 3
(6)
Elitedivisionen Women
(3)
Future Cup
Play-Offs Women
Superligaen Play-Offs
U21 League
Womens 2 Division
Djibouti
Premier League
Dominica
(2)
Premier League
(2)
Den Dominikanske Republik
Liga
Ecuador
(9)
LigaPro Serie A
(8)
LigaPro Serie B
(1)
Primera Women
Egypten
(18)
Division 1
(2)
Division 2
Cup
(16)
Premier League Women
Second Division B
El Salvador
(5)
Clausura
(3)
Liga Feminina
Reserves League
(2)
Segunda Division
Estland
(20)
Meistriliiga
(5)
Cup
(1)
Cup Women
(1)
Esiliiga
(5)
Esiliiga B
(5)
II Liiga
Meistriliiga Women
(3)
Play-Offs
Small Cup
U19 League
Etiopien
(6)
Higher League
Premier League
(6)
Færøerne
(10)
Premier League
(5)
Cup
Div 1
(5)
League Women
Fiji
National League
Finland
(171)
Cup
Cup Women
Cup Women - 80 mins play
Kakkonen Group A
(24)
Kakkonen Group B
(26)
Kakkonen Group C
(19)
Kakkonen Women
Kansallinen Liiga Women
(5)
Kolmonen
(21)
U20 League
(2)
Veikkausliiga
(33)
Veikkausliiga Play-Offs
Ykkonen
(36)
Ykkonen Women
Ykkosliiga
(5)
Gambia
Division 2
GFA League
Georgien
(10)
Erovnuli Liga
(5)
Cup
First League
(5)
League 2 Women
League Women
Liga 3
Ghana
(9)
Division 1
FA Cup
Premier League
(9)
Gibraltar
Cup
National League
Grækenland
(24)
Super League 1
Cup
Amateur Cup
Cup Women
Gamma Ethniki
Matches
Play-Offs
Super League 2
(10)
Super League 2 U19
Super League Play-Offs
Super League U19
(7)
Super League Women
(7)
Guatemala
(1)
Liga Nacional
(1)
Liga Nacional Women
Primera Division
Reserve League
Segunda Division
Honduras
(2)
Liga de Ascenso
Liga Nacional
(2)
Reserve League
Hongkong SAR Kina
(11)
Hong Kong Premier League
(5)
Hong Kong 1st Division
(6)
Hong Kong 2nd Division
Hong Kong 3rd Division
Hong Kong Cup
Hong Kong FA Cup Junior Division
Hong Kong Sapling Cup
Ungarn
(19)
NB I
(6)
NB II
(9)
NB III
Cup
U19 1st Division
(1)
Cup Women
NBI Women
(2)
U19 2nd Division
(1)
Island
(52)
1 Deild
(6)
1 Deild Women
(5)
2 Deild
(7)
3 Deild
(6)
4 Deild
(3)
Cup
(6)
Cup Women
(8)
League Cup B
League Cup C
Premier League
(6)
Premier League Women
(5)
Super Cup Women
U19 League
Indien
(1)
Super League
Mumbai Elite League
Championship Women
Delhi Senior Division
I-League 2nd Division
R League A Division
(1)
Shillong Premier League
U21 Development League
Indonesien
Liga 1
Liga 3
Iran
(11)
Pro League
(8)
Cup
Div 1
(3)
Div 2
Irak
(4)
League
(4)
Irland
(21)
U20 League
Republic of Ireland FAI Cup
(4)
Republic of Ireland First Division
(5)
Republic of Ireland Leinster Senior League
(2)
Republic of Ireland Munster Senior League
Republic of Ireland National League Women
(5)
Republic of Ireland Premier Division
(5)
Israel
(17)
Premier League
(4)
Leumit Liga
(8)
Cup
(1)
Youth Cup
Liga Alef North
Liga Alef South
Liga Bet North
Liga Bet South
Division 1 Women
Cup Women
Leumit Liga Play-Offs
(4)
Liga Alef Play-Offs
Liga Bet Play-Offs
Youth League
Jamaica
(1)
Premier League
(1)
Japan
(66)
J-League Cup
(10)
J-League
(10)
J2-League
(10)
J3-League
(10)
Football League
Regional League
FA Cup
(14)
J-League Play-Offs
L1 League Women
(6)
L2 League Women
Regional Cup
Women Empowerment League
(6)
Jordan
(4)
Cup
League
(4)
Kasakhstan
(10)
Cup
(2)
Division 1
(2)
Play-Offs
Premier League
(6)
Kenya
(10)
Cup
League Women
Premier League
(9)
Super League
(1)
Kuwait
(3)
Cup
(1)
Division 1
League
(2)
Kirgisistan
Cup
Top Liga
Letland
(12)
1. Liga
(7)
Play-Offs
Virsliga
(5)
Libanon
(3)
League
(3)
Cup
League Women
Liberia
Second Division
Liechtenstein
Cup
Litauen
(22)
1 Lyga
(8)
A Lyga
(5)
A Lyga Play-Offs
A Lyga Women
Cup
II Lyga
(9)
U19 League
Luxembourg
(16)
Cup
Division Nationale
(8)
Promotion D’Honneur
(8)
Macao SAR Kina
Macau 1st Division
Others
Makedonien
(15)
North Macedonia Cup
(1)
North Macedonia Cup Women
North Macedonia First League
(6)
North Macedonia League Women
North Macedonia Second League
(8)
Malawi
Super League
Malaysia
(6)
President Cup
Super League
(6)
Mali
(3)
Cup
League Women
Premiere Division
(3)
Malta
Challenge League
FA Trophy
Premier League
Mauretanien
Division 1
Division 2
Mexico
(10)
Liga MX Femenil
(4)
Segunda Division
(2)
Liga de Expansion
(1)
Liga MX
(3)
Liga TDP
U23 League
Moldova
(6)
Championship Women
Cup
(1)
Cup Women
Divizia A
(2)
Divizia Nationala
(3)
Mongoliet
Cup
First League
Premier League
Montenegro
(11)
Cup
(1)
Druga Liga
(5)
League Women
Prva Liga
(5)
U19 League
Marokko
(8)
GNF 1
GNF 2
(8)
Cup
League Women
Mozambique
Mocambola
Myanmar (Burma)
Myanmar Cup
New Zealand
(16)
Central League
(5)
Cup Women
Northern League
(6)
Southern League
(5)
Nicaragua
(1)
Clausura
(1)
Liga de Ascenso
Primera Division Women
Youth League
Niger
(2)
Super League
(2)
Nigeria
(1)
Cup
League Women
National League
Premier League
(1)
Norge
(79)
Eliteserien
(8)
Division 1
(7)
Cup
Cup Women
Division 1 Play-Offs
Division 1 Women
(5)
Division 2 Group 1
(6)
Division 2 Group 2
(5)
Division 3 Group 1
(7)
Division 3 Group 2
(6)
Division 3 Group 3
(7)
Division 3 Group 4
(7)
Division 3 Group 5
(7)
Division 3 Group 6
(7)
Interkretsserie U19
(2)
Toppserien Women
(5)
U19 Elite League
Youth Cup
Oman
(6)
Federation Cup
League
(6)
Sultans Cup
Panama
(4)
First Division Women
Liga Prom
LPF
(4)
Paraguay
(14)
Cup
Division Intermedia
(8)
Division Profesional
(6)
Reserve League
U19 League
Women League
Peru
(22)
Campeonato Nacional Women
(6)
Liga 1
(10)
Liga 2
(6)
Play-Offs
Filippinerne
(7)
PFL
(7)
Polen
(78)
I Liga
(9)
II Liga
(9)
III Liga
(36)
Cup
Cup Women
(1)
Ekstraklasa
(9)
Ekstraliga Women
(6)
IV Liga
(1)
League Women
Play-Offs
Regional League
Youth League
(7)
Portugal
(45)
Primeira Liga
(9)
Segunda Liga
(9)
Campeonato Nacional
(4)
Campeonato Nacional Women
(4)
U19 League
(12)
Campeonato Nacional II Women
Cup
(1)
Cup Women
II Divisao Play-Offs
Liga 3
(4)
Primeira Liga Play-Off
Segunda Liga Play-Offs
U23 Cup
(2)
U23 League
Puerto Rico
League
Qatar
(1)
Stars League
Cup
(1)
League 2
Stars League Play-Offs
U21 League
Rumænien
(57)
Liga I
(3)
Liga III
(50)
Liga 1 Women
Cup
Cup Women
Liga 2
Liga 2 Women
Liga 3 Women
Liga 4
Liga I Play-Offs
(4)
U19 Cup
U19 League
Rusland
(33)
Premier League
(8)
Division 1
(2)
Cup
Other Match
Division 2
(7)
Division 3
Premier League Play-Offs
Premier Women
(6)
Regional Cup
Regional League
Youth Championship
(10)
Russian Matches
Rwanda
Cup
Cup Women
National League
Rwandan Division 2
Saint Kitts og Nevis
Saint Kitts & Nevis Premier League
San Marino
(2)
Campionato
(1)
Cup
(1)
Saudi-Arabien
(16)
Cup
Division 1
(9)
Division 2
Premier League Women
Pro League
(7)
U19 Premier League
Senegal
(7)
FA Cup
Ligue 2
Premier League
(7)
Serbien
(17)
Super Liga
(7)
Prva Liga
(8)
Srpska Liga
Cup
(2)
U19 League
Cup Women
League Women
Seychellerne
Cup
Premier League
Sierra Leone
(1)
Premier League
(1)
Singapore
(4)
Charity Shield
Premier League
(4)
Slovakiet
(40)
Super Liga
(6)
2. Liga
(8)
3. Liga
(15)
Cup
Cup Women
I Liga Women
(4)
Super Liga Play-Offs
Youth 2.Liga
Youth League
(7)
Slovenien
(15)
Prva Liga
(5)
2. SNL
(8)
3. SNL
U19 League
(1)
League Women
Cup
(1)
Cup Women
Prva Liga Play-Offs
Sydafrika
(17)
Premier
(8)
Diski Challenge
National Div 1
(8)
Cup
(1)
League Women
Play-Offs
Second League Women
Sydkorea
(24)
K League 1
(6)
Cup
K League 2
(6)
K3 League
(8)
K4 League
Women K League
(4)
Sverige
(100)
Europe Friendlies
Allsvenskan Qualification
Superettan Qualification
1.div Norra
(8)
Cup
(10)
1.div Södra
(8)
2.div Norra Götaland
(7)
2.div Norra Svealand
(7)
2.div Norrland
(7)
2.div Södra Götaland
(7)
2.div Södra Svealand
(7)
2.div Västra Götaland
(7)
Allsvenskan
(3)
Cup Women
Damallsvenskan
(7)
Elitettan
(7)
Juniorallsvenskan
(7)
Superettan
(8)
Schweiz
(23)
- Play-Offs
1.Liga Classic
1.Liga Promotion
(9)
2. Liga Interregional
(2)
Challenge League
(5)
Cup
(1)
Division 1 Women
(2)
Super League
(2)
U19 Elite
Women Play-Offs
(2)
Syrien
Cup
Division 1
Division 2
Youth League
Taiwan
(7)
Mulan League Women
(3)
Premier League
(4)
Tadsjikistan
Super Cup
Vysshaya Liga
Tanzania
(8)
Cup
First Division
Premier League
(8)
Zanzibar Mapinduzi Cup
Thailand
(11)
Premier League
(8)
Cup
(1)
Division 2
(2)
Division 3
League Cup
League Women
Division 4
Togo
Cup
Premier Division
Trinidad og Tobago
(5)
Trinidad & Tobago Premier League
(5)
Tunesien
(24)
Cup
(8)
League 1
(4)
League 2
(12)
League 3
Tyrkiet
(17)
Super Lig
(10)
1 Lig
2 Lig Beyaz
2 Lig Kirmizi
3.Lig Group 1
(1)
3.Lig Group 2
3.Lig Group 3
Cup
(1)
U19 League
League Women
2.Lig Play-Offs
(2)
3. Lig Promotion Group Play-Offs
(2)
3.Lig Group 4
(1)
Amateur League
Uganda
(7)
Cup
Division 2
Premier League
(7)
Super League Women
Ukraine
(26)
Cup
Persha Liga
(10)
Play-Offs
Vyscha Liga
(8)
Youth League
(8)
De Forenede Arabiske Emirater
(16)
De Forenede Arabiske Emiraters Premier League
(7)
UAE Division 1
(7)
UAE Reserve League
(1)
UAE Cup
(1)
UAE U19 Cup
UAE U19 League
UAE U21 Cup
Uruguay
(17)
Amateur Cup
Apertura
(8)
Cup
(1)
League Women
Reserve League
(1)
Segunda
(7)
Usbekistan
(10)
2nd Division
(2)
Cup
League Women
PFL
(7)
Super Cup
(1)
Venezuela
(4)
Primera Division
(4)
Segunda Division
Vietnam
(14)
V-League
(7)
V-League 2
(5)
Division 2
Cup
Championship Women
(2)
Wales
(1)
Premier League
(1)
Championship North
Championship South
Cup
Zambia
(9)
Cup
Super League
(9)
Zimbabwe
(9)
Premier Soccer League
(9)
Fodboldkampe for Cameroon Cup
Cameroon Cup Fixtures
10/01/2023 14:00
Cotonsport
2 - 0
Fovu de Baham
09/24/2023 14:30
PWD de Bamenda
0 - 2
Fovu de Baham
FT
06/24/2023 14:30
Fovu de Baham
13 - 12
Colombe du Dja et Lobo
FT
06/24/2023 12:30
PWD de Bamenda
2 - 1
Stade FC de Bandjoun
FT
06/24/2023 12:30
PWD de Bamenda
2 - 1
Djiko FC de Bandjoun
FT
06/18/2023 14:30
Victoria Utd Limbe
0 - 2
Fovu de Baham
FT
06/18/2023 12:30
PWD de Bamenda
7 - 6
Dynamo de Douala
FT
06/17/2023 14:30
Colombe du Dja et Lobo
2 - 1
Eding Sport FC
FT
06/17/2023 12:30
Djiko FC de Bandjoun
4 - 3
Stade FC de Bertoua
FT
06/11/2023 14:30
PWD de Bamenda
1 - 0
AS Fap
FT
06/11/2023 14:30
Canon de Yaounde
7 - 8
Fovu de Baham
FT
06/11/2023 14:30
Colombe du Dja et Lobo
2 - 0
Union Douala
FT
06/11/2023 12:30
Hilltop Strikers FC
0 - 1
Stade FC de Bertoua
FT
06/11/2023 12:30
Djiko FC de Bandjoun
2 - 1
Stade Renard de Melong
FT
06/11/2023 12:30
Avion Academy
0 - 1
Dynamo de Douala
FT
06/10/2023 14:00
Cotonsport
1 - 2
Eding Sport FC
FT
06/03/2023 14:30
Djiko FC de Bandjoun
6 - 7
Canon de Yaounde
FT
06/03/2023 14:00
Cotonsport
2 - 1
APEJES Academy
FT
06/03/2023 14:00
Avion Academy
4 - 2
Aigle Royal Menoua
FT
06/03/2023 12:30
Racing de Bafoussam
0 - 3
Victoria Utd Limbe
FT
06/02/2023 14:30
AS Fortuna Mfou
0 - 2
Stade Renard de Melong
FT
06/02/2023 14:30
Les Astres FC De Douala
0 - 3
Fovu de Baham
FT
06/02/2023 14:00
PWD de Bamenda
4 - 0
Fauve Azur Elite
FT
06/02/2023 12:30
Tonnerre Yaounde
1 - 3
Stade FC de Bertoua
FT
05/25/2023 14:30
Cotonsport
4 - 0
Yong Sport Academy
FT
05/25/2023 14:00
Union Douala
0 - 0
Rangers FC of Bafut
10/22/2022 19:12
Bamboutos de Mbouda
1 - 0
Cotonsport
FT
10/02/2022 14:30
Bamboutos de Mbouda
0 - 1
Cotonsport
FT
07/31/2022 14:30
Union Douala
0 - 2
Cotonsport
FT
07/31/2022 14:30
Avion Academy
0 - 2
Bamboutos de Mbouda
FT
07/28/2022 14:30
AS Fortuna Mfou
0 - 1
Cotonsport
FT
07/28/2022 14:30
Bamboutos de Mbouda
2 - 2
FC Gazelle
07/28/2022 14:30
Renaissance Ngoumou
0 - 1
Avion Academy
FT
07/28/2022 14:30
Union Douala
0 - 0
Aigle Royal Menoua
FT
07/22/2022 14:30
APEJES Academy
3 - 5
Aigle Royal Menoua
FT
07/22/2022 14:30
Colombe du Dja et Lobo
0 - 2
Bamboutos de Mbouda
FT
07/22/2022 14:30
Les Astres FC De Douala
1 - 3
Avion Academy
FT
07/22/2022 14:30
Union Douala
2 - 0
Ofta De Kribi
FT
07/22/2022 14:30
Aigle Royal Menoua
0 - 5
FC Gazelle
FT
07/22/2022 12:30
Fovu de Baham
5 - 6
AS Fortuna Mfou
FT
07/22/2022 12:30
Unisport Bafang
0 - 2
Renaissance Ngoumou
FT
07/21/2022 14:30
AS Lausanne de Yaounde
0 - 1
Cotonsport
FT
07/18/2022 14:30
Cotonsport
2 - 0
Racing de Bafoussam
FT
07/18/2022 14:30
Aigle Royal Menoua
2 - 1
Eding Sport FC
FT
07/18/2022 14:30
Union Douala
4 - 2
Stade FC de Bertoua
FT
07/18/2022 14:30
Yaounde FC II
1 - 3
Avion Academy
FT
07/18/2022 14:30
Yong Sport Academy
0 - 1
Les Astres FC De Douala
FT
07/18/2022 12:30
FC Gazelle
0 - 0
Rangers FC of Bafut
07/18/2022 12:30
EPTA de Yaounde
4 - 5
Fovu de Baham
FT
07/18/2022 12:30
Leopard Sportif de Douala
0 - 0
Unisport Bafang
FT
07/18/2022 12:30
Bamboutos de Mbouda
3 - 0
Stade Renard de Melong
FT
07/18/2022 12:30
Ofta De Kribi
1 - 0
AS Fap
FT
07/17/2022 14:30
Panthere Sportive Du Nde
0 - 0
APEJES Academy
07/13/2022 12:30
Ofta De Kribi
7 - 1
Water Polo Dew Meiganga
FT
07/11/2022 14:30
Yong Sport Academy
4 - 3
Dragon Club Yaounde
FT
07/11/2022 14:30
PWD de Bamenda
0 - 1
Stade FC de Bertoua
FT
07/11/2022 14:30
Colombe du Dja et Lobo
4 - 0
Ecole De Foot Des Brasseries
FT
07/11/2022 14:30
Bamboutos de Mbouda
3 - 1
AS Dibamba
FT
07/11/2022 14:30
AS Lausanne de Yaounde
4 - 2
Soleil de Gaoua
FT
07/11/2022 14:30
Djiko FC de Bandjoun
0 - 1
EPTA de Yaounde
FT
07/11/2022 12:30
New Star de Douala
0 - 0
Yafoot FC
07/11/2022 12:30
New Star de Douala
2 - 3
Yaounde FC II
FT
07/11/2022 12:30
AS Matelots
1 - 7
Eding Sport FC
FT
07/10/2022 14:30
Racing de Bafoussam
4 - 1
Fauve Azur Elite
FT
07/10/2022 14:30
AS Fap
1 - 0
Ofta De Kribi
FT
07/10/2022 14:30
Rangers Bafut United
6 - 5
Littoral 4
FT
07/10/2022 14:30
FC Gazelle
5 - 0
Isle of Hope Sa
FT
07/10/2022 12:30
Stade FC de Bertoua
5 - 0
AS Polytechnique de Bansoa
FT
03/13/2022 14:00
PWD de Bamenda
1 - 0
Les Astres FC De Douala
FT
07/31/2021 14:00
PWD de Bamenda
3 - 0
Union Douala
FT
07/31/2021 14:00
Cotonsport
2 - 3
Les Astres FC De Douala
FT
07/25/2021 14:00
PWD de Bamenda
2 - 0
Avion Academy
FT
07/05/2021 14:00
Djiko FC de Bandjoun
0 - 2
Avion Academy
FT
07/04/2021 14:16
Options Sports Academy
0 - 1
Les Astres FC De Douala
FT
07/04/2021 14:00
Options Sport Academy of Limbe
0 - 1
Les Astres FC De Douala
FT
07/04/2021 12:00
AS Dibamba
0 - 2
Union Douala
FT
07/02/2021 14:30
Avion Academy
5 - 0
Renaissance FC du Noun
FT
06/17/2021 14:00
New Star de Douala
1 - 2
Racing de Bafoussam
FT
06/17/2021 14:00
PWD de Bamenda
2 - 1
Renaissance Ngoumou
FT
06/17/2021 12:00
Djiko FC de Bandjoun
0 - 0
Renaissance FC du Noun
06/16/2021 14:00
Fovu de Baham
0 - 1
Union Douala
FT
06/16/2021 14:00
UMS de Loum
1 - 2
Les Astres FC De Douala
FT
06/16/2021 12:00
Olympic De Biwong Bane
1 - 4
AS Dibamba
FT
06/15/2021 14:00
Cotonsport
1 - 0
Tonnerre Yaounde
FT
06/13/2021 12:00
Colombe du Dja et Lobo
4 - 5
Olympic De Biwong Bane
FT
06/12/2021 14:00
Dynamo de Douala
0 - 2
Djiko FC de Bandjoun
FT
06/12/2021 14:00
New Star de Douala
5 - 3
Stade Renard de Melong
FT
06/12/2021 14:00
PWD de Bamenda
1 - 0
Canon de Yaounde
FT
06/12/2021 14:00
APEJES Academy
3 - 4
UMS de Loum
FT
06/12/2021 12:00
Renaissance FC du Noun
0 - 0
Avion Academy
06/12/2021 12:00
Fovu de Baham
1 - 0
Lion Blessé
FT
06/12/2021 12:00
Eding Sport FC
0 - 1
Options Sport Academy of Limbe
FT
06/11/2021 14:00
Panthere Sportive Du Nde
4 - 5
Union Douala
FT
06/11/2021 12:00
Aigle Royal Menoua
1 - 3
Les Astres FC De Douala
FT
06/11/2021 12:00
Renaissance Ngoumou
3 - 2
AS Fap
FT
06/08/2021 12:00
Avion Academy
2 - 1
Foundation Tafi
FT
06/07/2021 14:00
Stade Renard de Melong
3 - 1
EPTA de Yaounde
FT
06/07/2021 14:00
Panthere Sportive Du Nde
4 - 0
AS Donlap de Douala
FT
06/07/2021 14:00
Tonnerre Yaounde
4 - 0
AS Polytechnique de Bansoa
FT
06/07/2021 14:00
Dynamo de Douala
3 - 1
Eemsa of Tiko
FT
Cameroon Cup Results
09/24/2023 14:30
PWD de Bamenda
0 - 2
Fovu de Baham
06/24/2023 14:30
Fovu de Baham
13 - 12
Colombe du Dja et Lobo
06/24/2023 12:30
PWD de Bamenda
2 - 1
Djiko FC de Bandjoun
06/24/2023 12:30
PWD de Bamenda
2 - 1
Stade FC de Bandjoun
06/18/2023 14:30
Victoria Utd Limbe
0 - 2
Fovu de Baham
06/18/2023 12:30
PWD de Bamenda
7 - 6
Dynamo de Douala
06/17/2023 14:30
Colombe du Dja et Lobo
2 - 1
Eding Sport FC
06/17/2023 12:30
Djiko FC de Bandjoun
4 - 3
Stade FC de Bertoua
06/11/2023 14:30
PWD de Bamenda
1 - 0
AS Fap
06/11/2023 14:30
Canon de Yaounde
7 - 8
Fovu de Baham
Hjemmeside
Fodboldkampe i EPL, La Liga, Ligue 1, DFL, UCL (SENESTE)
Fodboldkampe for Cameroun
Fodboldkampe for Cameroon Cup